Karaciğer Kanseri

Karaciğer kanseri, birincil ve ikincil olmak üzere iki grupta incelenir. İkincil olan karaciğer kanseri, vücutta herhangi bir yerde (en sık karın içindeki bir organda) bulunan bi... Devam覺..


Karaciğer Kist Hidatiği

Kist Hidatik Hastalığı nedir? Halk arasında “köpek kisti” olarak da bilinen bu hastalık, bir parazit tarafından oluşturulmaktadır. Köpeklerle yakın ilişkisi olanlard... Devam覺..


Safra Kesesi Taş Hastalığı

SAFRA TAŞI HASTALIĞI Hazırlayan: Prof. Dr. İbrahim BARUT Karaciğer, Safra kesesi, Safra Yolları ve Pankreas Cerrahisi Uzmanı Adres: SDÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi A... Devam覺..


Apandisit

Apandis karnın sağ alt bölümünde, kalın bağırsağa bağlı olan, 6 ila 9 cm uzunluğundaki, ince organımızdır. ‘Apandisit’ ise, apandiste meydana gelen, ağrılı bi... Devam覺..


Tiroid nodülleri ve Tiroid kanseri

Nodül tıpta, genellikle yuvarlak şekilli büyümeleri ifade eden bir terimdir. Nodül terimi, 1-2 mm’den 7-8 cm’ye kadar ulaşabilen yumrular için kullanılan... Devam覺..


Organ Nakli ve Organ Bağışı

Organ bağışı nedir? Yaşayan veya ölen bir kişinin organ ve dokularının başka hastaların tedavisi için kullanılmasına izin verilmesi organ bağışıdır.   Ne zam... Devam覺..


© 2016 Prof. Dr. İbrahim BARUT I Karaciğer Safra Yolları ve Pankreas Cerrahisi Uzmanı